لنوسایت
مقالات
دستور شرطی while در پایتون

ورود / ثبت نام

زمان مطالعه: 3 دقیقه


دستور شرطی while در پایتون

دستور شرطی while در پایتون مشابه دستور شرطی if است، با این تفاوت که بلاک دستورات موجود درون while تا زمانی که شرط درست (True) باقی بماند، تکرار می‌شود. ساختار کلی دستور شرطی while به صورت زیر است:

در اینجا، شرط یک بیانیه یا عبارت بولی است که بررسی می‌شود. اگر شرط درست باشد، بلاک دستورات اجرا می‌شود. بلاک دستورات شامل تمام دستوراتی است که باید تا زمانی که شرط درست باقی بماند تکرار شوند.

یکی از موارد استفاده رایج از دستور شرطی while در پایتون، هنگامی است که می‌خواهید تا زمانی که یک شرط صحیح باقی بماند، ورودی از کاربر را دریافت کنید. به عنوان مثال:

در این مثال، تا زمانی که نام کاربری ارائه شده توسط کاربر "admin" نباشد، ورودی را از کاربر می‌گیرد و اگر نام کاربری معتبر نباشد، پیام خطا چاپ می‌شود. در غیر این صورت، شرط درست می‌شود و حلقه تمام می‌شود.

دیگر مواردی که می‌توانید از دستور شرطی while استفاده کنید عبارت‌های تکرار شونده است، مثل محاسبه فاکتوریل یا جمع اعداد از یک تا n و غیره.

 
پشتیبانی رایگان
هم تو آموزش کنارتون هستیم هم تو سایت هاتون همراهتون میمونیم

09176738803

 


 


خبرنامه سایت شما

جهت دریافت اخبار جدید وبسایت ما پست الکترونیک خود را وارد کنید


 

دفتر آموزش و طراحی لنوسایت

گروه طراحی و آموزش لنو سایت گامی بزرگ در جهت آموزش و طراحی برداشته و با حمایت شما دوستان و همراهان گرامی در جهت توسعه رویاهای شما برای افزایش درآمد و بیشتر دیده شدن از طریق وب سایت تلاش خود در این زمینه به کار میگیرد


  • شیراز-خیابان انقلاب -نبش کوچه 18
  • 071-32322534خانه

ویدئو گرام

آموزش

طراحی سایت

پنل کاربری